Ook bij ouderen in Namibië komt de ziekte van Alzheimer/Dementie voor. Namibië kenmerkt zich als land in zuidelijk Afrika door grote uitgestrekte regio’s. Het gebied is dunbevolkt, de bevolking woont in een beperkt aantal grote steden en daarnaast in een groot aantal kleinere, verspreid liggende, gemeenschappen. Aangezien het percentage ouderen van de bevolking van Namibië relatief klein is, en daarmee het aantal mensen met Dementie, heeft Dementie niet de bekendheid binnen Namibië zoals dat in Nederland het geval is. De wijze van benaderen van mensen met dementie is daardoor niet altijd positief. Ook ingegeven door de cultuur, is er geregeld sprake van angst voor iemand met Dementie en kan er uit onbegrip op een soms agressieve manier omgegaan worden met iemand met Dementie.
Door studenten van NH Stenden Hogeschool is onder begeleiding van associate lector Gea van Dijk, op verzoek van een contactpersonen in Namibië en Drachten, gestart met onderzoek naar dementie in Namibië. De studenten onderzoeken hoe bewustwording en benaderingswijzen van dementie in kleine gemeenschappen in Namibië verbeterd kan worden, en hoe de overheid effectief kan bijdragen aan bekendheid en bewustwording van dementie in Namibië als geheel.
In eerste instantie vindt het onderzoek plaats vanuit Leeuwarden bij NHL Stenden Hogeschool en de Onderzoeksacademie van Noorderbreedte, en zullen contacten digitaal gelegd worden. Een mooie, nieuwe onderzoekslijn binnen de Onderzoeksacademie, waarbij we verder kijken dan ons eigen land en cultuur.